wtorek, 13 lipca 2021

Cortona On The Move 2021 "Perfect Photofestival" ?

Tak, minęło sporo czasu. Były archiwa wyjmowane, opisywane. Ale w końcu się lockdown skończył i chaotycznie czas zaplanował z wystawami, książkami, spotkaniami. Wiele też zmian, kierunków i pomysłów - idą opornie, ale wierzę, że w końcu ruszą :) 


Tymczasem, czy znacie lepszy czas na rozpoczęcie projektu polegającego na odwiedzeniu 10 festiwali fotograficznych na świecie - jak marzec 2020? Ale w końcu, z ponad rocznym poślizgiem, projekt "Perfect Photofestival" rusza. 

Pierwszym przystankiem jest Cortona, niewielkie i urokliwe toskańskie miasteczko (czy są tam nieurokliwe?). Jedziemy z ekipą Służewskiego Domu Kultury obejrzeć jak się robi idealny festiwal. Sprawdzimy jak oni sobie poradzili z najnowszymi wyzwaniami. Projekt "Perfect Photofestival" realizowany jest przez SDK w ramach PO_WER: PONADNARODOWA MOBILNOŚĆ KADRY NIEZAWODOWEJ EDUKACJI DOROSŁYCH / FRSE. 

"We Are Humans" duże i mocne hasło przewodnie całego festiwalu. Nazwiska pierwszoligowe. Projekty raczej nowe. "Cortona On The Move" pokazuje od lat najnowszą fotografię, współczesne projekty. Tym bardziej mnie cieszy i ciekawi sięgnięcie do archiwów "The Publifoto Archive". 

Strona festiwalu: https://www.cortonaonthemove.com/

Część wydarzeń ma być streamingowana, także zajrzyjcie obejrzeć, na bieżąco pewnie tu będzie wszystko się działo: Cortona On The Move | Facebook

O festiwalu jak i o projekcie jeszcze nie raz usłyszycie. :)


© Stephanie Gengotti / Cortona On The Move 2021

© Paolo Pellegrin / Cortona On The Move 2021

© Francesca Todde / Cortona On The Move 2021

© Alessandra Sanguinetti  / Cortona On The Move 2021

© Alec Soth / Cortona On The Move 2021

Archivio Publifoto Intesa Sanpaolo / Cortona On The Move 2021

© Hannah Reyes Morales / Cortona On The Move 2021

2 komentarze:

  1. Niesamowite zdjęcia! Jakim aparatem robione? Ja ostatnio na https://bigbaddice.pl/najlepsze-aparaty-pelnoklatkowe-czy-warto-sie-na-nie-decydowac/ przejrzałam najlepsze aparaty pełnoklatkowe i zastanawiam się nad wyborem aparatu dla siebie. Jestem początkująca i nie wiem jaki model będzie dla mnie najlepszy.

    OdpowiedzUsuń