wtorek, 16 lutego 2010

sen o warszawie

dawno, dawno temu była era grup dialogowych pl.rec.foto itp (niektórzy uparcie dalej żyją w tych czasach); potem nastał boom portali fotograficznych fototok, plfoto, onephoto itp (niektórzy dalej uparcie z nich korzystają), potem nastała era blogów, blipów, twitterów i facebooków (niektórzy nigdy ich nie opuszczą)...*

Wydaje się zatem, że w AD 2010 powoływanie do życia nowego portalu fotograficznego gdzie użytkownicy mogą wrzucać zdjęcia - po pierwsze nie zdziwi, po drugie swoim archaizmem nawet rozczuli, po trzecie spotka się ze zdecydowanym wyrazem i poczuciem bezsensu. i oto Warszawa ma swój własny portal.

http://www.fotomiastikon.pl/ to inicjatywa Domu Towarowego Braci Jabłkowskich, Stowarzyszenia Przyjaciół DTBJ oraz Galerii Jabłkowskich. Wystarczy się zalogować i można wrzucać swoje zdjęcia Warszawy - klasycznie: poddane ocenie i komentarzom. Fotomiastikon można przeglądać zatem wg użytkowników, wg kategorii np. "symboli i pomników" lub zdjęć reporterskich, ale także po dzielnicach miasta. Nie ma (póki co?) zestawienia najlepszych zdjęć w kategorii czy wg najlepszych uczestników.
Ale już od maja, organizatorzy zachęcają - zdjęcia będą prezentowane "na żywo" w Galerii Jabłkowskich: "Jednorazowo eksponowanych będzie 30 fotografii w formacje A0. Wystawa aktualizowana będzie każdego 1 i 15 dnia miesiąca – 10 najdłużej eksponowanych zdjęć zastępowanych będzie 10 nowymi. O doborze prac decydować będą oceny internautów oraz jury składające się z profesjonalnych fotografików współpracujących z Galerią Jabłkowskich." pozostaje trzymać kciuki i oglądać :)

* - subiektywna wizja kolejności
dedykacja dla organizatorów portalu, uczestników i widzów: alternatywne wykonanie hitu: "sen o Warszawie"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz