czwartek, 28 lutego 2013

Nagradzamy książki z 2012!
Wyjątkowe projekty fotograficzne, piękne książki, dopracowana grafika, doskonały druk, a przede wszystkim przemyślana i odważna koncepcja – w konkursie na Fotograficzną Publikację Roku 2013  chcemy nagrodzić te polskie wydawnictwa, które mogą stać się wzorem i inspiracją. Jest ich coraz więcej na polskim rynku. Warto więc przyjrzeć im się krytycznie, docenić i wyróżnić te najciekawsze.
To nie pierwsza edycja konkursu. Jego pomysłodawcą i organizatorem był Krzysiek Makowski, z nieistniejącej już Księgarni F5. Niestety zdążył zorganizować zaledwie dwie edycje – w 2009 i 2010 roku. Reaktywujemy konkurs w jego imieniu, ponieważ wierzymy, że to świetny sposób, aby pobudzać twórców do działania i ambitnych poszukiwań.
Mamy nadzieję, że konkurs po raz kolejny przyciągnie uwagę środowiska fotograficznego i wydawniczego, a w jego efekcie wydawcy i autorzy publikacji fotograficznych będą coraz odważniej i twórczo podchodzić do medium, jakim jest książka. Chcemy, aby nagradzane publikacje wytyczały drogę początkującym fotografom i redaktorom.
Do jury zaprosiliśmy specjalistów zajmujący się fotografią i tematyką współczesnych publikacji: Zbigniew Tomaszczuk, Wojtek Wieteska, Paweł Szypulski, Marta Szymańska (Fotofestiwal), Piotr Bekas, Honza Zamojski, Kuba Śwircz, Paweł Rubkiewicz (Bookoff) i Joanna Kinowska (miejscefotografii).  Przyznają nagrody w dwóch kategoriach: KSIĄŻKA FOTOGRAFICZNA oraz SELF-PUBLISHING.

Wybrane publikacje będzie można zobaczyć podczas wystawy w ramach Fotofestiwalu – Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi między 6 i 16 czerwca 2013. Wtedy także ogłosimy wyniki.

Wszystkie informacje o nagrodach, kategoriach, jurorach znaleźć można na stronie http://fotopublikacja.pl/ oraz trochę mniej formalnie na stronie fb: https://www.facebook.com/fotopublikacja

Na zachętę zdjęcie sprzed miesiąca, gdy dotarły już pierwsze książki. Idą kolejne. Do 31 marca czekamy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz